Posted by admin on Styczeń - 8 - 2017 | Komentowanie nie jest możliwe

Produkujący kosmetyki od narodzin rynku prześcigali się w kreowaniu coraz to bardziej nowatorskich, niemal magicznych formuł i upowszechnianiu jeszczebardziej kuszących i egzotycznie nazywanych komponentów. Maraton ten przywiódł tymczasem do sytuacji takiej, że każdego roku na kładziemy wielką liczbę szkodliwych związków. Sporo z nich na przestrzeni lat dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W negacji do tego postmodernistycznego biegu wyłania się coraz bardziej szanowana kosmetyka naturalna.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej jesteśmy w stanie zaobserwować kierunek opierający się na występowaniu w specyfikach pielęgnacyjnych związków pochodzących z naturalnego środowiska. Wielokrotnie mogą być to półfabrykaty dobrze nieobce naszym babciom. Drugą młodość przeżywają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej lniany i inne wyciągi z roślin, czy olejki eteryczne. Jak grzyby po deszczu rodzą się także korporacje proponujące kompletnie naturalne kosmetyki, to znaczy takie, wewnątrz których składzie nie znajdziemy obecności chemicznych substancji.

Które rodki organiczne opłaca się zakupić oraz z jakiej przyczyny?

Wiele z nas raportuje dodatnie skutki i skłania się totalnie przestawić na te nowe rozwiązanie. W jaki sposób rozpocząć, ażeby sprawdzić, czy zielone produkty są dla nas trafione? Oczywiście można przetestować organiczne, masła do pielęgnacji i złuszczający scrub do ciała. Wspomniane wyżej przykłady kosmetyków stają się godne zainteresowania i coraz łatwiej można je zdobyć. Można też zabrać się za ich samodzielne wykonanie. Organiczne masło do ciała na bazie masła kakaowego lub shea to wspaniały podarunek, zwłaszcza na jesienne wieczory. Ekologiczny scrub do ciała to kolejny perfekcyjny produkt na start. Wytworzony własnym sumptem, przykładowo z cukru czy mielonej kawy z dodatkiem soku z aloesu i oleju arganowego połączonego z sokiem kokosowym wyniesie nas niewiele, a działa fenomenalnie, gwarantując nieprzeciętnie gładką i jadwabistą skórę.

Co poza tym opłaca się wiedzieć?

Rozpoczynając przygodę z kosmetyką organiczną z łatwością jest wlecieć w jedną z pułapek stawianych przez wytwórców. Coraz więcej zewnętrznych powłok na półkach sklepów bije po oczach frazami w rodzaju „eko” czy też „zielone”, niestety najzwyczajniej mogą być to tylko slogany. Należy zatem przeglądać indeks komponentów interesujących nas preparatów. Warto przeszkolić się z tematu, przykładowo z pomocą informacji w sieci, w zakresie tego, które ze składników faktycznie są organiczne oraz pożyteczne, które natomiast szkodliwe.

Więcej przeczytasz na wildbliss

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.