Posted by admin on Październik - 7 - 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

Profesjonalna symulacja strategiczna to niejednokrotnie fundament udanego warsztatu przywódczego czy spotkania coachingowego. Dlatego trenerzy musza niejednokrotnie przeznaczyć ładnych kilka tygodni nad stworzeniem wyjątkowej gry. Często też próbują zastrzec prawa autorskie aby w kolejnych latach certyfikować kolejnych trenerów. Tantiemy z takich symulacji lub gier potrafią u najlepszych trenerów siegać czterystu tysięcy PLN w skali roku. Rzecz jasna musimy odliczyć haracz dla fiskusa. Ale i tak jest się o co bić. Na tyle są to duże kwoty, iż ponad stu szkoleniowców na terenie naszego kraju kształtuje swoje przychody wyłącznie ze sprzedawania gier.
W vortalu Goldenline toczy się właśnie gorąca dyskusja w której menedżerowie HR debatują w temacie niewiadomego ale rzecz jasna nieudowodnionego plagiatu. Dyskusja ten toczą się w forum dedykowanego opiniom o Training Partners
Omawiane tematy wyzwoliły adrenalinę debatujących menedżerów personalnych. Co drugi ekspert ma na podstawie kilku zdań jednoznaczne kategoryczne wnioski. Padają argumenty sprawy karnej. Rekomendujemy przejrzeć się debacie.
A tak na boku – temat praw autorskich ćwiczeń menedżerskich jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Wykładowcy organizujący kursy biznesowe, konferencje sprzedażowe czy coaching mają spory dylemat. Również doświadczenia innych krajów nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do lektury wątka.
Gospodarka
Chwilówka
Biznes
Agencja reklamowa

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.